ספר איפור

השחף העולה

סוף סוף יש גם לנו ספר איפור בשפה העברית, לתפארת המקצוע בישראל

ספרי איפור תמיד מדליקים אותי, על אחת כמה וכמה כשמדובר בספר חדש אשר נושא עמו בשורה. אחרי שנים של רכישת ספרי איפור שונים באתר "אמאזון" ובביקורים חטופים בחו"ל, מנהג אשר נבע בעיקר לאור ההיצע האפסי בישראל, שמחתי מאד לגלות על מדפי החנויות את ספרו החדש של ירין שחף, אשר נקרא בפשוטת "איפור".

כריכת ספרו החדש של ירין שחף

נפתח בגילוי נאות: בשנת 1989, עת השתחררתי מהצבא, בית הספר לאיפור של ירין שחף היה המקום בו שאפתי לגור, לחיות או בקיצור- לבלות את שארית ימי. למזלי, החלום התגשם באופן חלקי, כשנרשמתי ללימודי האיפור אצלו בבית הספר, אשר כלל אז כיתה קטנה בקומת מרתף אי שם בואכה ארלוזורוב.
 
שחף, שכבר אז עשה דברים בסטייל, הצליח להדביק אותי בקדחת האהבה והתשוקה לתחום האיפור ומוצריו (מה שלא היה קשה, הגעתי משוחדת) ולימד אותי רבות על טכניקות, מוצרים, טקסטורות וצבעים. יותר מכל, כך גיליתי ברבות השנים, לימד אותי שחף תובנות לחיים אותן לקחתי ויישמתי במסגרת הקריירה שלי כמאפרת אשר התחילה להתפתח כבר אז.
כל הטיפים והעצות של ירין, אותם בלעתי בשקיקה אז, ליוו וממשיכים ללות אותי עד עצם היום הזה בדרכי המקצועית ותתפלאו, במבט לאחור, הם חשובים אפילו יותר מסוגיית "איזו זווית עיניים נכונה" או איך מורחים נכון את הסומק", פשוט משום שהטיפים שלו היו ונותרו טיפים מנצחים, מהסוג שמכניסים אותך עמוק אל לב התעשייה.
 
באין עוררין על כך שמדובר במורה האיפור מספר אחד בארץ, שמחתי כאמור לגלות את ספר הביכורים אותו משחרר ירין שחף, פרי עטה של חברתי רבת הפעלים גליה תורן חן, אשר ניסחה וכתבה אותו בכשרון רב.הספר מתאר את פעלו של שחף מאז ועד היום וכולל תמונות ותיאורים מרגשים המסקרים את אורך הקריירה המתפתחת שלו. עוד כולל הספר צילומים מרהיבים של קמפיינים מוכרים ומוכרים פחות, אשר ליוו את שחף לכל אורך תקופתו, החל מהרגע בו למד איפור ועד להתמקמותו  במשכנו החדש והנוכחי בתל אביב. אם זה לא מספיק, תמצאו בספר גם איורים המלוות בהסברים ליצירת מראות איפור שונים והסברים על שיטות האיפור של שחף עצמו.
 
אבל התענוג האמיתי טמון העובדה שסוף סוף, גם לנו בישראל מגיע משהו ראוי בשפה העברית- זהו ספר מרהיב, צבעוני (תרתי משמע), עשיר באינפורמציה ידידותית למשתמש ומלא בצילומים מעוררי השראה, משהו  מסוג הדברים אשר גורם לכל אחד ואחת מבוגריו של ירין (כמוני יש הרי אלפים…) לנפח את החזה בגאווה ולומר "אני מכירה את האיש הזה, למדתי אצלו!"
הספר נמצא כבר על מדפי החנויות ומחירו 148 ₪.