טיפוח שעושה מצב רוח

הטרנד החם בטיפולי יופי וספא: טיפוח שעושה מצב רוח

הציפיות שלנו מטיפולי הקוסמטיקה שלנו לא צריכות להישאר בתחום המראה בלבד! מחקרים חדשים מעידים על כך שלטיפוח האישי יש השפעה ישירה ומידית על מצב הרוח. רוצים לצאת מהדיכאון? התיזו בושם טוב…

אז מה חדש?

הארומה תרפיה- תורת הריפוי באמצעות ניחוחות, היא תורה עתיקת יומין שסגולותיה מוכרות עוד מתקופת הפרעונים שהשתמשו בה לזירוז החלמת חולים ולחיטוי ,כחלק מתהליך חניטת המומיות המפורסמות.

ברבות השנים, הפכו הארומה תרפיה והארומקולוגיה (המדע והאמנות של השימוש בניחוחות להשפעה על מצב הרוח), לשיטות קוסמטיות בעלות תוצאות מוכחות. כשיש צורך בהגברת האנרגיה של הגוף והעור משתמשים בתמציות מנטה, אקליפטוס וג'ינג'ר בעוד כשמעוניינים בהרגעת העור והנפש משתמשים בתמציות של לבנדר, ורד, אלו ורה וקמומיל. מאות תמציות בוטאניות ושמנים ארומטיים זוהו ומופו – המדענים יודעים לומר לנו בדיוק איזו סגולה ואיזו אווירה כל אחד מהם מעניק.

בשנים האחרונות, מחלקות המחקר והפיתוח של מותגי הקוסמטיקה המקצועיים הלכו צעד אחד קדימה ופיתחו נוסחאות המחקות את "מערכת האושר" הטבעית של הגוף- האנדרופינים האנדוגניים! האנדרופינים הם הורמוני האושר המשתחררים באופן טבעי בגופינו בזמן התאהבות, ריגוש מיני, פעילות גופנית ומצבי שמחה ומעניקים תחושת אופוריה עילאית המשככת כאב ומזניקה אותנו לגן עדן.

היום, אפשר למצוא פיסת אושר בצנצנת או בבקבוק העושים את אותה פעולה של אושר מידי…

מחקר חדש שנערך ביפן, מצביע על הקשר שבין טיפוח אישי, בישום ומצב רוח.

נמצא כי נשים שטיפחו את עצמן על בסיס יומיומי, התבשמו ושלבו בשגרת יומן טיפולי יופי בספא היו נשים אקטיביות ומאושרות יותר לעומת כאלה שלא טרחו להגיע לעולם לטיפול מרגיע. בנוסף, כשניתנו לקבוצת הביקורת הנחיות מפורשות להתבשם, להתאפר ו להגיע לטיפולי פנים וספא מדי שבוע עלתה מידת האושר ורמת הסיפוק הכללי מהחיים.

ההסבר אותו מספקים ה חוקרים הוא כי נשים שהחלו את יומן במצב רוח רע ועשו משהו בשביל עצמן- קיבלו הזדמנות ל"שדרג" את המראה ובכך לשדרג גם את מצב רוחן ואת מידת הפופולאריות החברתית שלהן, דרך תוספת הביטחון העצמי שקיבלו.

אצל גברים עלה המצב רוח ביחס ישיר לטקס הטיפוח היומי שלהם. גברים שהשתמשו בתכשירי טיפוח כמו קרם לחות לפנים, אפטר שייב, בושם ועוד.. היו מאושרים יותר מגברים שלא טיפחו את עצמם במוצרי קוסמטיקה וספא . נמצא גם כי ניחוחות הדרים ופרחים העניקו את מצב הרוח המרומם ביותר.

אושר מעבר לפינה

חברות הקוסמטיקה המקצועיות שהבינו את הפוטנציאל הטמון בתכשירי טיפוח שעושים לנו מצב רוח, הזדרזו להשיק סדרות של טיפולים מענגים שלא רק מטפחים את עורנו, אלא אף משפרים לנו את מצב הרוח.  בשמים בניחוחות חמימים של קינמון, פאטצ'ולי ווניל משרים אף הם מצב רוח טוב בחורף ונלחמים בדכאונות של העונה החשוכה.

בקטגוריית האיפור נציין כי מוצרי איפור צבעוניים במיוחד הם היוצרים את התגובה השמחה ביותר: צלליות סגולות, ורודות וכתומות, לאקים ושפתונים אדומים, ליפ גלוסים נוצצים גרמו לתחושת שמחה- אבל את זה כבר ידענו, מילדותנו כשקיבלנו משהו נוצץ ליד- מיד הוצפנו אושר.

המשותף לכל האופציות המלבבות והמטפחות הללו היא תרומתם המידית לביטחון העצמי שלנו ומכאן הדרך אל האושר כבר קצרה…