הייתה לי פעם נערה עם משקפיים

נערה עם משקפיים…

איפור עיניים ומשקפיים זה קצת כמו נעליים וגרביים. ברגע שמפנים זרקור לאזור העיניים בדמות זוג משקפי "נוכחות" גדולות או צבעוניות, הרי שאיפור משלים הוא פשוט מתבקש.

כמה המלצות ומחשבות לאלה שמרכיבות משקפיים כאביזר אופנתי  ולא רק כעזר לראיה…

הכלל הראשון באיפור עם משקפיים, הוא לשים לב לסגנון העיצוב של המסגרת. סגנון האיפור חייב להשתלב היטב ואף להעצים את הרושם שהמסגרת מותירה. משקפיים עם מסגרת וינטאג' משנות ה-50 מתחננות לאייליינר חתולי סטייל אודרי הפבורן ב"ארוחת בוקר בטיפאני", בעוד שמסגרות משקפיים שובבות וססגוניות, מעוטרות קריסטלים א-לה דיים עדנה, מבקשות איפור מתוחכם בגוונים רגועים שייתן למסגרת אפשרות להתבטא מבלי שנקבל מראה של תוכי עטור נוצות צבעוניות.

אפשר ל"זרום" עם המסגרת ולהשלימה בסגנון  דומה ואפשר למתן את האפקט ולתת למסגרת לדבר, בכל מקרה יש להדגיש את קו הריסים ולתת תיחום עדין של מסקרה ורקע של צללית על מנת שהעין לא תראה עירומה, הרי משקפיים ממקדות את כל תשומת הלב של המתבונן ולכן איזור העיניים צריך להראות מטופח ומושקע.

הבסיס לאזור העיניים הוא החשוב ביותר בתהליך האיפור, כיוון שהעור באזור זה הוא דק ורגיש ונוטה להתקמט ראשון ולהסגיר את הגיל. לפיכך, קרם עיניים המעניק מראה רענן הוא חיוני לפתיחה. מעליו מומלץ להניח שכבת פריימר ( מוצר הכנה לאיפור) אשר ימנע מהמייק אפ לשקוע בחריצים ולהדגיש קמטים. רק אז נמשח בעדינות מייק אפ או קונסילר גם על העפעף העליון, פעולת חובה המונעת מראה של בד "פליסה" מלא קפלים באזור העפעפיים.

מרכיבות משקפיים צעירות יכולות להשתולל עם צלליות בוהקות כבסיס ולהשקיע במראה מעושן, כל עוד הן אינן סובלות מכהות בולטת מתחת לעיניים. בעוד נשים מבוגרות יותר יעדיפו לבחור גווני צלליות רכים, טבעיים ובמרקם מאט שלא יבליט את הקמטוטים מסביב לעיניים שגם כך מקבלים פוקוס במסגרת המשקפיים. ניתן להזמין עדשות עם גוון אשר מטשטשות מעט את הקמטוטים ולרכוש הביתה מראה מגדילה לפחות פי 7 , אשר תסייע לתהליך איפור העיניים לפני הרכבת המשקפיים להתרחש  בקלות ובדייקנות מרבית.

לכל הגילאים מומלץ לשלב קו אייליינר עדין על קו הריסים העליון בגוון שיקפיץ את צבע העיניים. אייליינר בגווני  שחור וסגול מעושן מתאים לכולן, בעוד חום  מתאים לבהירות עיניים וגווני כחול וירוק קרים הולמים בעיקר שחומות עור וכהות עיניים או כאלה המרכיבות משקפיים עם מסגרת כהה ועבה.

 מעגל ריסים ומסקרה הם פריטי חובה בכל תיק של ממושקפת: עיגול מהיר של הריסים, כמה שכבות של מסקרה מעבה וכבר העיניים מקבלות את האיזון הראוי אל מול המסגרות הצבעוניות והגדולות שבאופנה. אל תשאירו את העין עירומה…

טיפים על קצה המסגרת:

  • התאימו את גוון מסגרת המשקפיים לצבע העיניים שלכם וצרו הרמוניה עם צבעי האיפור.
  • הגדירו את סגנון המשקפיים שאתן אוהבות והתאימו לו איפור משלים.
  • מראה "המזכירה הסקסית" כולל זוג משקפי חנונים, חצאית עיפרון, חולצה מחוייטת , נעלי סירה ואיפור חתולי של שנות ה-50-60 , לכו על זה ותופתעו מהתגובות..
  • הבסיס לאיפור העיניים חשוב ביותר לעמידות האיפור, מראה דוב הפנדה אינו מחמיא למרכיבות משקפיים (ולא לאף אחת אחרת..)
  • הקפידו במיוחד על איפור העיניים כשאתן מרכיבות מסגרות צבעוניות וגדולות.
  • רכשו מראה מגדילה, היא תסייע לכן לדייק ולהקפיד על איפור נקי ומושלם.
  • מסקרה היא פריט חובה למרכיבות משקפיים, למדו להניח אותה נכון על הריסים על מנת למקסם את המראה: פזרו את החומר מקצה המברשת באופן אנכי על קצות הריסים, אחזו את המברשת באופן מאוזן והברישו בתנועות פן מלוות בנענוע קל של המברשת.