בשמי נישה כתבה

מהפכה בעולם הבישום בשמי נישה ובשמי בוטיק למי שלא רוצה להריח כמו כולם…

  שוק הבישום הבינלאומי חווה מהפכה הקשורה להרגלי צריכה ולמנועי צמיחה עתידיים. דו"ח חדש שפורסם השנה בארה"ב  צופה כי שוק הבישום הבינלאומי יגלגל כ-33 ביליון דולרים עד שנת 2015, כאשר מנועי הצמיחה העיקריים יהיו בשמי נישה ובוטיק, בישום ייעודי לגברים ושווקים במדינות אסיה, כמו יפן וסין, אשר עדיין לא מיצו את הפוטנציאל הגלום בהן בתחום. קטגורית בשמי הנישה והבוטיק מעניינת במיוחד כיוון שהיא אינה מושפעת מהמיתון העולמי וממשיכה להראות קצב צמיחה יציב של כ-30% בשנה. גורו הבישום מייקל אדוארדס מציין בספרו: FRAGRANCES OF THE WORLD , התנ"ך של עולם הבישום, כי השנה נוספו כ-850 בשמי נישה חדשים מ-60 מותגי בוטיק שונים וכי הנתון הזה מעיד על מעורבות צרכנים גבוהה בקטגוריה.  

מתבשמים כנגד הזרם

כפי שבעולם המזון אנו יכולים לבחור בין מסעדת מזון מהיר למסעדת גורמה או בין סופרמרקט לבין מעדניית בוטיק, כך צרכנים מודרניים בעולם כולו מחפשים אופציות אישיות יותר לרכישת בשמים, כאלה שמקפלים בניחוחם אמירה מקורית.

בשמי הנישה והבוטיק מהווים אלטרנטיבה ראויה למותגי הבישום הסטנדרטיים חובקי העולם. הצרכן המודרני ובמיוחד הצרכן בעל היכולת, מעוניין להתבשם בדרך שונה של ביטוי אישי ואינדיבידואליות ולא לפסוע בעקבות העדר עם מותגים שחוקים שכולם לובשים.

מעניין לציין כי שוק הבישום הקלאסי שכולנו מכירים, נמצא במישור וכבר אינו גדל באופן משמעותי, וזאת משום שצרכנים מתקשים למצוא בידול בהשקות הבישום של הענקים המעתיקים אחד מן השני.

הביקוש הגבוה ביותר בתחום בשמי הנישה ובשמי הבוטיק הוא למוצרי בישום שמבטאים ייחודיות ורוח צעירה ביחד עם קונספט מעניין המקפל בתוכו ערכים מוספים של מסתוריות, מסורת ומיסטיקה.

תחום הבישום הפך לשנים האחרונות לתחום שנכנס לכל בית וכבר אינו נחשב למותרות שאינן בהישג יד, הרגלי הבישום בעולם המערבי הם חלק בלתי נפרד מתדמית אישית וטיפוח בסיסי הן לנשים והן לגברים. גיל המתבשמים יורד וההבנה של הצרכנים במותגים וניחוחות גוברת.

מנועי צמיחה

תחזית של 33 ביליון דולר עד שנת  2015 בתחום הבישום זהו נתון מרשים הדורש העמקה: מסתבר כי מנועי הצמיחה העיקרים טמונים בשוק הבישום הגברי שעדיין לא הגיע לשיאו למרות השקעות מאסיביות בשנים האחרונות ובשווקים מתפתחים כמו סין ויפן שלא מיצו את הפוטנציאל הטמון בהם מבחינת הרגלי צריכת בשמים וזאת בשל מגבלות תרבותיות.

לצד מנועי הצמיחה הללו בולטת קטגוריית בשמי הנישה ובשמי הבוטיק, אשר ממשיך להראות גידול שנתי של 30% ללא קשר למצב הכלכלי בעולם. קטגוריה זאת, פונה בעיקר לקהל מבוסס ולחובבי בישום המחפשים אינדיבידואליות ואיכות ואינם חוששים לשלם בעבורה  מעט יותר.

גם אצלנו לא רוצים להריח כמו כולם..

מדינת ישראל נחשבת לפנינה בתחום הבישום והטיפוח. השוק הישראלי דינאמי, תזזיתי ואוהב השקות. הצרכן הישראלי אינו מסתפק בהשקות הבינלאומיות הגדולות ומעוניין לקבל המלצות בישום ספציפיות ההולמות את המנטליות המקומית ואת העדפות התרבות שלו. אין זה פלא אם כן, שהשקות בישום של מותגים מקומיים כמו GA DE , זוכות להצלחות יוצאות דופן. בהמשך להשקה המוצלחת של סדרת הבישום ICON  החליטו להמשיך את המהלך ולהרחיב את קטגורית הבישום עם שני בשמים חדשים לקראת חג הפסח הקרוב: ICON PERAL  לאישה ו- ICON EXPLORER   לגבר. שני הניחוחות, פותחו בשיתוף פעולה עם מומחי בישום מצרפת, תוך ביצוע סקר שוק מעמיק של צרכי הקהל הישראלי.

הבושם הנשי החדש מאופיין בניחוח פרחוני- פודרתי בעל סילאג' (שובל של ריח מתמשך) ארוך ומרשים במיוחד. הבושם הגברי, מאוזן להפליא ומכיל תווים רעננים- ארומאטיים ועציים, כך שהוא מתאים לפגישה עסקית, אך גם לאימון כושר.

מאחר ובושם הוא עניין של גאוגרפיה ומושפע מתרבות מקומית וממנטליות ספציפית הנוטה להשתנות ממדינה למדינה ובין יבשת אחת לשנייה, הרי שתרבות כור ההיתוך המקומית דורשת גמישות וכושר הסתגלות יוצא דופן שמתבטא גם על מדף הבשמים….